Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Projekt czytelniczy ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Treść

W miesiącu czerwcu uczniowie klas I-III zakończyli realizację II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

W tym roku projekt miał charakter ekologiczny. Postacią przewodnią po nim była mała chmurka Tosia, która ukazała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.

W II półroczu zostały zrealizowane zadania wynikające z II (zimowego) i III (letniego) modułu tego projektu. Uczniowie poznali interesujące lektury, uzupełniali kolejne strony w lekturniku zgodnie z zaleceniami, obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej, wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali zagadki czy przebierali się za postacie z książek. Podczas zajęć poruszane były również tematy dotyczące roli drzew w przyrodzie, segregacji śmieci, przyczyn pożarów lasów, efektów cieplarnianych oraz odnawialnych źródeł energii. 

Wszystkie zadania uczniowie wykonywali z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem. Było to bardzo interesujące doświadczenie rozwijające kreatywność oraz doskonalące zasady współpracy, planowania i efektywnego działania.

Na zakończenie każda klasa otrzymała certyfikat ukończenia II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Poprzez udział w projekcie uczniowie udoskonalili czytanie ze zrozumieniem oraz aktywne słuchanie, rozwinęli także poczucie troski i odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

Wychowawcy klas I-III

12895