Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Warto przeczytać

Treść

Artykuły i inne materiały na Edukacja-klasyczna.pl 

 

https://www.edukacja-klasyczna.pl/spis-tresci

https://www.edukacja-klasyczna.pl/

 

 CO WARTO PRZECZYTAĆ?

 

„Ostrożnie” to książka, która opisuje sytuacje w jakich dzieci mogą ulec wypadkowi we własnym domu.  Ostre przedmioty, gorące płyny, trujące substancje – to wszystko może być niebezpieczne. Ale uwaga, „uczulić” nie znaczy „nastraszyć”! Rozmawiajmy z dziećmi, żartujmy, śmiejmy się – i czytajmy tę książkę. To naprawdę wystarczy. Gorąco polecam!

„Co to znaczy”. Autorem tych niezwykle zabawnych historyjek pozwalających zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń jest Grzegorz Kasdepke.  Ma nie tylko wielki talent, lekkie pióro i masę niesamowitych i inspirujących pomysłów, ale też potrafi przemawiać do dzieci w taki sposób, żeby rozbudzić ich ciekawość, wciągnąć w dialog i rozśmieszyć. Gorąco polecam jego książki wszystkim czytelnikom naszej szkoły. 

„Kacperiada” to zbiór krótkich historyjek, jakie zdarzają się trzyosobowej, raczej niestandardowej rodzince. Wszystkie opowiadania napisane są z dużą dawką humoru z pozycji tatusia pięcioletniego Kacperka. Gorąco polecam!

"Bracia Lwie Serce". Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem. Gorąco polecam!

"Łezka, przerażona kotka". Kolejny tom znanej serii o losach  zwierząt. Przyjazne i wzruszające opowieści o niesieniu przez dzieci pomocy zwierzętom. Głównej  bohaterce Madzi bardzo zależy, by jej śliczna, trójkolorowa kotka miała jak najlepszy dom. Niebawem kotka jest już wystarczająco duża, by wychodzić na dwór. Niestety przydomowy ogród zajęty jest przez dwa duże kocury sąsiadów, które  uważają go za swoje terytorium. Oba koty robią wszystko, żeby ją przepłoszyć. Wkrótce biedna kotka jest zbyt przerażona, by w ogóle wychodzić  i większość czasu spędza w ukryciu.  Gorąco polecam!​

Franklin jest serią krótkich opowiadań o Małym Żółwiku, który ma wiele ciekawych przygód, ale również i problemów. Sprawy, z którymi zmaga się Franklin są bardzo podobne do problemów dzieci. Lektura Franklina  z pewnością pomaga zrozumieć małemu czytelnikowi otaczający świat i wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie opowiadanie, aby uporać się z problemem np. narodziny młodszego rodzeństwa, strach przed ciemnością, czy przed pójściem do szkoły. Serdecznie polecam dzieciom młodszym.

Nauczyciel bibliotekarz

Renata Ślimak-Frys

 

 

 

 

 

89043