Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Realizowane zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia

Treść

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w kole biologicznym z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapoznali się z budową i działaniem wirtualnego laboratorium Empiriusz oraz nowoczesnym aparatem fotograficznym. Na lekcji mieliśmy możliwość sprawdzenia obecności skrobi przy użyciu jodyny. W kontakcie ze skrobią roztwór jodyny zmienia barwę z brązowej na granatową. W doświadczeniu wykorzystaliśmy produkty: chleb, ziemniak, jabłko, kasza i makaron. Następnie to samo doświadczenie przeprowadziliśmy z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Empiriusz. Dzięki profesjonalnym goglom VR wraz z kontrolerami mogliśmy wejść w wirtualną rzeczywistość (VR), która daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata.

Całość nagraliśmy, teraz czeka nas montaż :)

Izabela Franczak

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1406/7057/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

          Uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapoznali się z budową, programowaniem i zastosowaniem robotów Photon oraz nowoczesnym aparatem fotograficznym. Dzieci na lekcji miały możliwość poznania gatunków drzew liściastych poprzez rysowanie liści robotem. Największa przyjemność nastąpiła wtedy, kiedy dzieci mogły zatańczyć razem z robotem Photon.

          Zawód fotografa od dziś nie jest nam obcy. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na jesienny spacer do lasu, gdzie udało się sfotografować piękno i różnorodność przyrody.  Czekamy na kolejne spotkanie z robotyką.

                                                                                                                                      Katarzyna Nowak

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/680/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-pazdziernik-kl-2.html

 

Dodawanie w zakresie 10 z wykorzystaniem Photona.

Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas realizacji tematu zajęć „Liczymy warzywa” poznały Photona i jego możliwości.

Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, ułatwia poznawanie podstaw programowania.

Nauczyciel wytłumaczył dzieciom w jaki sposób porusza się robot, jak zmienia kolory i jakie może wydawać dźwięki. Przedszkolaki, jako wstęp do programowania, uczyły się poruszać Photonem.

Na macie edukacyjnej robota Photona rozłożone zostały karty z cyframi 1-10, a zadaniem dzieci było wskazać prawidłowy wynik ułożonego przez nauczyciela działania i zaprogramować robota tak, aby najechał na pole z prawidłową cyfrą dającą wynik danego działania.

Następnie na macie edukacyjnej robota Photona rozłożone zostały plansze z obrazkami warzyw, nauczyciel czytał zagadki a zadaniem dzieci było je rozwiązać i zaprogramować robota tak, aby najechał na planszę z prawidłową odpowiedzią.

Robot Photon został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wszyscy świetnie się bawili ucząc nowych rzeczy.

Paulina Matras

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/679/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyslosci-pazdziernik.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy III na zajęciach dodatkowych zaprzyjaźnili się z robotami Photon, dzięki nim będą mogli poznać zagadnienia związane z programowaniem oraz robotyką. Klasa III rozpoczęła budowanie robotów z klocków LEGO education Spike Prime. Pierwszym robotem, którego wspólnie dzieci zbudowały jest „Tancerz breakdance”. Dzieciom podczas pracy  towarzyszył uśmiech i zadowolenie.

Roboty Photon oraz klocki LEGO education Spike Prime zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

                                                                                                                         Karolina Madoń

43365