Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Realizowane zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia

Treść

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

16 marca podczas zajęć matematycznych w klasie trzeciej uczniowie mieli możliwość w formie zabawy utrwalić znajomość tabliczki mnożenia oraz sprawdzić stopień jej opanowania. Z zaangażowaniem uczestniczyli w wyścigu matematycznym wykorzystując do tego celu roboty Photon. Zadaniem trzecioklasistów było pokierowanie robota do karty z właściwymi iloczynami.

Ta niecodzienna i przyjemna forma nauki bardzo się wszystkim spodobała i zachęciła do dalszych ćwiczeń w liczeniu.

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/782/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-marzec.html

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

28 lutego  na lekcjach języka polskiego  uczniowie klasy ósmej podsumowali omawianie lektury „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza w nietypowy sposób. Ich zadanie polegało na wcieleniu się w agentów biura turystycznego i przygotowaniu oferty wycieczki do  mickiewiczowskiego Soplicowa.

 Na lekcjach poprzedzających prezentację  oferty uczniowie mieli za zadanie  przygotować 
w grupach  folder dotyczący fikcyjnej miejscowości, gdzie rozgrywa się akcja Pana Tadeusza ze wskazaniem najważniejszych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć m.in.:zamku magnackiego rodu Horeszków, dworku szlacheckiego Sopliców czy  karczmy Żyda Jankiela,
a także zaprezentowaniu walorów krajobrazowych okolicy oraz tradycji i obyczajów szlacheckich.

Do prezentacji  oferty biura turystycznego  uczniowie wykorzystali aparat fotograficzny  z funkcją kamery wraz ze statywem, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zapraszamy  do obejrzenia efektów pracy naszych ósmoklasistów.

                                                                                                                    Dorota Wilk

https://www.canva.com/design/DAFcdB5eiUg/ZK44OsHScFFvuhFtZINcYg/watch?utm_content=DAFcdB5eiUg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

https://drive.google.com/file/d/18BCaEyaZA8ux-CiB3xRPQJ8Z9aapcg4e/view?usp=share_li;

Zdjęcia

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/775/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-marzec.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klasy ósmej  na lekcjach informatyki w miesiącu lutym kolejny raz  korzystali z drukarki  3D.

Drukarka  3D została zakupiona w ramach  programu Laboratoria przyszłości. Uczniowie wyszukali w Internecie projekty przedmiotów do druku, a następnie w włączali je do druku. Efektem ich pracy były kostki do gry z pierwiastkami chemicznymi, zegar słoneczny,  spychacz oraz uchwyt pisaka służący  do zabawy Photonem.

Krzysztof Wilk

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/760/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-laboratoria-przyszlosci-luty.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości

Styczeń na lekcjach geografii upłynął pod znakiem przyszłości.

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  otrzymaliśmy drukarkę 3D Skrinter do Pracowni Druku 3D SkriLab. Uczniowie klasy ósmej w ramach lekcji geografii i utrwalania wiadomości o Afryce postanowili wydrukować puzzle, które stanowią państwa Afryki. Z pomocą specjalnego oprogramowania uczniowie wczytali plik do drukarki i rozpoczął się żmudny i wymagający cierpliwości proces wydruku.

Na kolejnej lekcji postanowiliśmy zająć się elementami programowania wykorzystaliśmy do tego klocki LEGO Education SPIKE Prime. Zadaniem uczniów było zbudowanie robota, który wykonuje ruchy w rytm muzyki, ale był to tylko pretekst do dyskusji na temat wykonywania ćwiczeń fizycznych, powtórzenie wiadomości na temat problemu głodu, niedożywienia i ich skutków w Afryce, a także efektywne wykorzystywanie różnych danych: czasu, prędkości oraz stopni obrotów w praktyce.

Agata Zimirska

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/756/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-laboratoria-przyszlosci-styczen.html

 

#LaboratoriaPrzyszłosci #LaboratoriaPrzyszlosci

W styczniu na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy ósmej utrwalali słownictwo z zakresów tematycznych Edukacja i Praca. Swoje umiejętności doskonalili w praktyce, rozwijając sprawność mówienia w języku angielskim.

Do przygotowania filmików z odpowiedziami na pytania, uczniowie wykorzystali aparat fotograficzny z funkcją kamery wraz ze statywem, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zachęcamy do obejrzenia efektów pracy naszych ósmoklasistów w postaci filmu.

Link do filmu:

https://www.canva.com/design/DAFYCvDMwgE/LV1OZfVBoPgQwmcOaW7i0Q/watch?utm_content=DAFYCvDMwgE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Aneta Bugańska

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/749/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-styczen-223.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci  

Uczniowie klasy VI w ramach wychowania fizycznego wzięli udział w pierwszej lekcji w tym roku szkolnym na śniegu. Chłopcy i dziewczęta chętnie zabrali sanki i udali się na pobliską górkę. Śniegu napadało bardzo dużo i był mrozik, ale to była wymarzona pogoda do szaleństw na zewnątrz. Młodzież chętnie zjeżdżała na sankach z górki pojedynczo, a także zainicjowali zrobienie kuligu z posiadanego sprzętu szkolnego, pamiętając przy tym o bezpiecznej zabawie. Relacja z tego dnia została  zarejestrowana  za pomocą  aparatu  fotograficznego  zakupionego  przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie planują już kolejne zajęcia na śniegu!!!

Beata Piętoń

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/732/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-grudzien-222.html

 

Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego  świętowali Światowy Dzień  Pluszowego Misia. To wydarzenie na trwale wpisało się  w kalendarz imprez szkolnych organizowanych przez bibliotekę szkolną. 24 listopada dzieci zebrały się w sali gimnastycznej, by posłuchać bajek o misiach czytanych przez uczniów z klasy VI: Magdalenę Kordeczka i Marcina Dudzika.  Następnie wszyscy uczniowie brali bawili się w rytm melodii „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Atrakcją dla dzieci była także foto budka przygotowana specjalnie na tę okazję. Dzieci w ramach obchodów wykonywały także prace plastyczne, zadania o tematyce misiowej oraz rysunek misia z wykorzystaniem Photona. Starsi uczniowie w tym dniu mieli możliwość przyniesienia do szkoły pluszowego misia, który wprowadził ulgę w postaci zwolnienia z odpowiedzi  na wszystkich lekcjach.

W akcji wykorzystano także sprzęt - aparat zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W rolę fotografa wcieliła się Emilka Staniszewska.  

 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci               

Misiowe książki w naszej bibliotece

- A.A. Milne                      ,,Kubuś  Puchatek”

- Czesław Janczarski        ,,Wiosna  Misia  Uszatka”

- Czesław  Janczarski       ,,Lato Misia Uszatka”

- Michael Bond                 ,,Paddington  zdaje  egzamin”     

- Wiesław Drabik             ,, Uciekł  Miś” 

- Janusz Przymanowski    ,,Kanonier  Wojciech”

- Arkadiusz Maćwak        ,,Miś  Marcyś”

- Jamie  Simons               ,,Kubuś i Przyjaciele”

Renata Ślimak-Frys

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1406/7104/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci.html

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w kole biologicznym z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapoznali się z budową i działaniem wirtualnego laboratorium Empiriusz oraz nowoczesnym aparatem fotograficznym. Na lekcji mieliśmy możliwość sprawdzenia obecności skrobi przy użyciu jodyny. W kontakcie ze skrobią roztwór jodyny zmienia barwę z brązowej na granatową. W doświadczeniu wykorzystaliśmy produkty: chleb, ziemniak, jabłko, kasza i makaron. Następnie to samo doświadczenie przeprowadziliśmy z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Empiriusz. Dzięki profesjonalnym goglom VR wraz z kontrolerami mogliśmy wejść w wirtualną rzeczywistość (VR), która daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata.

Całość nagraliśmy, teraz czeka nas montaż :)

Izabela Franczak

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1406/7057/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

          Uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapoznali się z budową, programowaniem i zastosowaniem robotów Photon oraz nowoczesnym aparatem fotograficznym. Dzieci na lekcji miały możliwość poznania gatunków drzew liściastych poprzez rysowanie liści robotem. Największa przyjemność nastąpiła wtedy, kiedy dzieci mogły zatańczyć razem z robotem Photon.

          Zawód fotografa od dziś nie jest nam obcy. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na jesienny spacer do lasu, gdzie udało się sfotografować piękno i różnorodność przyrody.  Czekamy na kolejne spotkanie z robotyką.

                                                                                                                                      Katarzyna Nowak

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/680/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyszlosci-pazdziernik-kl-2.html

 

Dodawanie w zakresie 10 z wykorzystaniem Photona.

Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas realizacji tematu zajęć „Liczymy warzywa” poznały Photona i jego możliwości.

Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, ułatwia poznawanie podstaw programowania.

Nauczyciel wytłumaczył dzieciom w jaki sposób porusza się robot, jak zmienia kolory i jakie może wydawać dźwięki. Przedszkolaki, jako wstęp do programowania, uczyły się poruszać Photonem.

Na macie edukacyjnej robota Photona rozłożone zostały karty z cyframi 1-10, a zadaniem dzieci było wskazać prawidłowy wynik ułożonego przez nauczyciela działania i zaprogramować robota tak, aby najechał na pole z prawidłową cyfrą dającą wynik danego działania.

Następnie na macie edukacyjnej robota Photona rozłożone zostały plansze z obrazkami warzyw, nauczyciel czytał zagadki a zadaniem dzieci było je rozwiązać i zaprogramować robota tak, aby najechał na planszę z prawidłową odpowiedzią.

Robot Photon został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wszyscy świetnie się bawili ucząc nowych rzeczy.

Paulina Matras

https://spzawadka.tymbark.pl/pl/1590/679/-laboratoriaprzyszlosci-laboratoriaprzyslosci-pazdziernik.html

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy III na zajęciach dodatkowych zaprzyjaźnili się z robotami Photon, dzięki nim będą mogli poznać zagadnienia związane z programowaniem oraz robotyką. Klasa III rozpoczęła budowanie robotów z klocków LEGO education Spike Prime. Pierwszym robotem, którego wspólnie dzieci zbudowały jest „Tancerz breakdance”. Dzieciom podczas pracy  towarzyszył uśmiech i zadowolenie.

Roboty Photon oraz klocki LEGO education Spike Prime zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

                                                                                                                         Karolina Madoń

55465