Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Treść

Dnia 10 listopada 2021 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczniów w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie uczniowie klasy IV i V  przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. W czasie występu uczniowie mieli okazję posłuchać odezwy Józefa Piłsudskiego oraz wzruszającego listu córki do Ojca walczącego o wolność kraju. Ponadto uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy walczących bohaterów. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uczniowie klasy IV i V swój występ artystyczny zaprezentowali także podczas gminnych obchodów w Tymbarku.

Nad przygotowaniem uczniów czuwały: Renata Ślimak-Frys i  Maria Duda. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w kompletowaniu kostiumów.

15940