Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Program "Poznaj Polskę"

Treść

Wszyscy uczniowie klas I–VIII Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Zawadce wezmą udział w wycieczkach krajoznawczych zorganizowanych w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Realizacja programu ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki jest częścią Rządowego planu rozwoju POLSKI ŁAD.

Wycieczki odbędą się w okresie od maja do czerwca br. W maju odbędą się dwie wycieczki jednodniowe. Uczniowie klas I–III zwiedzą kopalnię soli w Wieliczce oraz Park Doświadczeń w Krakowie, a uczniowie klas IV–V kopalnię soli w Wieliczce i Sanktuarium w Łagiewnikach. W czerwcu klasy VII–VIII odwiedzą Wrocław. Podczas dwudniowej wycieczki uczniowie zwiedzą centrum historyczne miasta, Halę Stulecia, Panoramę Racławicką oraz centrum wiedzy o wodzie.

Łączny koszt planowanych wycieczek wynosi 33 617,00 zł. Gmina Tymbark otrzymała środki w wysokości 19 840,00 zł, natomiast wkład własny do zadania w formie wpłat rodziców wyniesie 13 777,00 zł.                                                                                   

Wszystkie szczegółowe informacje o przedsięwzięciu „Poznaj Polskę” można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Dyrektor Szkoły

Halina Dudzik

62166