Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Wycieczka do Wieliczki i Łagiewnik w ramach programu "Poznaj Polskę"

Treść

We wtorek, 10 maja 2022 r. uczniowie klasy IV i V, pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Wieliczki i Łagiewnik, która odbyła się w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszym etapem wycieczki była kopalnia soli w Wieliczce. Jest to obiekt górniczy wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Podczas wycieczki uczniowie razem z przewodnikiem mogli podziwiać komory, stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także inne ślady prac górniczych. Największy zachwyt wzbudziła wśród uczestników wycieczki Kaplica św. Kingi. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i wspólne zdjęcie. Następnie udaliśmy się do Tężni Solankowej w Wieliczce. Potem zjedliśmy smaczny obiad w restauracji „Galicja”.

Następnym etapem wycieczki były Łagiewniki. Tutaj zwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny oraz mieliśmy okazję zobaczyć jej przyklasztorną cele, w której mieszkała, i w której po raz pierwszy ukazał się jej Chrystus w postaci ubogiego żebraka. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W programie było zwiedzanie muzeum  z pamiątkami z podróży Jana Pawła II i ze spotkań z ludźmi z całego świata. Wiele wrażeń dostarczył wyjazd na wieżę widokową, skąd mogliśmy  podziwiać rozciągającą się dookoła, piękną panoramę Krakowa. Wycieczka była wspaniałą lekcją historii i przyrody, dostarczyła nam pięknych wrażeń i długo pozostanie w naszej pamięci.

Renata Ślimak-Frys

Maria Duda

 

30711