Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Laboratoria Przyszłości

Treść

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zawadce otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Otrzymane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W grudniu 2021 r. zakupiono następujące wyposażenie na kwotę 40 500 zł:

 1. Drukarka 3D do Pracowni Druku 3D SkriLab
 2. Pracownia Druku 3D SkriLab
 3. Filamenty (niebieski, czerwony, zielony, żółty, biały)
 4. Aparat fotograficzny Sony ZV - 1 do wideoblogów
 5. Statyw do aparatu i kamery
 6. Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
 7. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
 8. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
 9. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 10. Zestaw edukacyjny Arduino
 11. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
 12. LEGO® Education SPIKETM Prime - zestaw podstawowy
 13. Photon: Robotyka i Sztuczna Inteligencja - zestaw STANDARD
 14. Robot Photon z 5-letnią gwarancją
 15. Klocki Gigo - warsztat robotyki
 16. Laptop Acer Chromebook Spin 512

Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości uatrakcyjni obowiązkowe i pozalekcyjne zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i informatyki czy innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany podczas organizacji uroczystości szkolnych.

„Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.”

Halina Dudzik

Dyrektor Szkoły

 

 

50579