Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Laboratoria Przyszłości

Treść

W maju br. Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zawadce zakupiła wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz o wartości 21 900,00 zł. Zakup został sfinansowany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Otrzymane wsparcie finansowe umożliwi budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zakup  stanowi  wyposażenie dodatkowe: specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki - Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie.

Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji.

Wirtualna pracownia chemiczna Empiriusz:

  • Mobilne, samodzielne urządzenie
  • Aplikacja z doświadczeniami w technologii VR 
  • Profesjonalne gogle VR wraz z kontrolerami
  • Wbudowany komputer o wysokich parametrach
  • Ekran dotykowy do obsługi urządzenia
  • Karty pracy do każdego doświadczenia
  • Przykładowe scenariusze lekcji

Przypominamy, iż łączne wsparcie jakie otrzymała nasza Szkoła w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości wynosi 60 000 zł. W grudniu 2021 r. zakupiono wyposażenie podstawowe oraz wyposażenie dodatkowe z działu: specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki: klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami i roboty  edukacyjne wraz z akcesoriami.

Halina Dudzik

Dyrektor Szkoły

50579