Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Wycieczka do Wrocławia w ramach programu "Poznaj Polskę"

Treść

W dniach 20-21 czerwca 2022 r. 36 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Pierwszym celem naszej wyprawy był zespół historycznego centrum, gdzie zobaczyliśmy m. in. Stare Miasto z kolorowymi kamienicami, późnogotycki ratusz, Plac Solny z targiem kwiatowym, Stare Jatki z pracowniami najlepszych wrocławskich artystów oraz Ostrów Tumski. Naszej uwadze nie umknęły również wrocławskie krasnale, których w całym Wrocławiu jest ponad osiemset oraz przepiękny most „miłości”. Następnie udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, w której znajduje się cykloramiczny obraz namalowany w latach 1893-1894. To imponujące malowidło wywarło na wszystkich ogromne wrażenie oraz dostarczyło nam niezapomnianych doznań wzrokowych. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy wizytą w Hali Stulecia, która nazywana jest „perłą wrocławskiego modernizmu” chętnie odwiedzaną przez mieszkańców miasta, turystów, sympatyków architektury i urbanistyki.

Następnego dnia zwiedziliśmy największy w Polsce Ogród Zoologiczny, w którym żyje ponad 12000 różnych gatunków zwierząt. Główną atrakcją zoo było Afrykarium, które powitało nas niezwykłym światem „Czarnego Lądu”. Przez niemal 3 godziny zobaczyliśmy setki niespotykanych zwierząt żyjących na różnych kontynentach. Szczególne wrażenie wywarło na nas przejście szklanym tunelem i obserwacja przepływających nad naszymi głowami ryb. Ostatnim punktem naszej wycieczki było interaktywne centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis, które łączy walory edukacyjne z zabawą za sprawą multimedialnej wystawy. Obejrzeliśmy tam również dziesięciominutowy film, który zabrał nas w najodleglejsze zakamarki kosmosu i dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak powstała woda i jak dużo jest jej we wszechświecie.

Dziękujemy Biurowi Podróży „KROCZEK” za fantastyczną współpracę i organizację wycieczki, a także naszej Pani pilot i kierowcy autokaru za niezapomniane wrażenia!

Ogromne podziękowania składamy również Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku oraz firmom: F.P.U.H. BOMSTAL, F.P.U.H. KOMPLEX Grzegorz Czepiel i P.P.U.H. WOLIMEX za dofinansowanie naszej wycieczki.

Izabela Franczak

Aneta Bugańska

43365