Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misi

Treść

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego  świętowali Światowy Dzień  Pluszowego Misia. To wydarzenie na trwale wpisało się  w kalendarz imprez szkolnych organizowanych przez bibliotekę szkolną. 24 listopada dzieci zebrały się w sali gimnastycznej, by posłuchać bajek o misiach czytanych przez uczniów  z klasy VI: Magdalenę Kordeczka i Marcina Dudzika.  Następnie wszyscy uczniowie brali bawili się w rytm melodii „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

 Atrakcją dla dzieci była także foto budka przygotowana specjalnie na tę okazję. Dzieci w ramach obchodów wykonywały także prace plastyczne, zadania o tematyce misiowej oraz rysunek misia z wykorzystaniem Photona. Starsi uczniowie w tym dniu mieli możliwość przyniesienia do szkoły pluszowego misia, który wprowadził ulgę w postaci zwolnienia z odpowiedzi  na wszystkich lekcjach.

W akcji wykorzystano także sprzęt - aparat zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W rolę fotografa wcieliła się Emilka Staniszewska.                  

Misiowe książki w naszej bibliotece

- A.A. Milne                      ,,Kubuś  Puchatek”

- Czesław Janczarski        ,,Wiosna  Misia  Uszatka”

- Czesław  Janczarski       ,,Lato Misia Uszatka”

- Michael Bond                 ,,Paddington  zdaje  egzamin”     

- Wiesław Drabik             ,, Uciekł  Miś” 

- Janusz Przymanowski    ,,Kanonier  Wojciech”

- Arkadiusz Maćwak        ,,Miś  Marcyś”

- Jamie  Simons               ,,Kubuś i Przyjaciele”

 

Renata Ślimak-Frys

Karolina Madoń

 

 

50588