Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

DZIEŃ KROPKI

Treść

15 września 2023 r. w naszej szkole klasy I – III wraz z oddziałem przedszkolnym świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci, zachęcać ich do tworzenia. 

            Kropka, choć to niepozorny znaczek, stała się pretekstem do wielu zabaw, rozmów, wspólnych działań. Symbolizowały to stroje uczniów – w kropki i groszki.

            Na początek, dla przypomnienia, dzieci obejrzały okolicznościowy filmik o Vashti. Potem odbyły się pogadanki o talentach i „mocnych” stronach każdego ucznia. Niektórzy z nich z zapałem prezentowali swoje zdolności i umiejętności. Następnie odbyły się ćwiczenia ruchowe np.: „Kropkowe zabawy”, podczas których uczestnicy zdobywali kropki  za ich prawidłowe wykonanie. Podczas zajęć dzieci odgadywały rebusy i zagadki oraz odszyfrowywały ukryte powiedzenia z kropką, tworzyły opowiadania i historyjki o kropce.

            Po wspólnych ćwiczeniach ruchowych i umysłowych, zostały zorganizowane kreatywne zajęcia plastyczne. Pomysłowość dzieci nie ma granic. Niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent, a Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go innym.

 

N. Leśniak – Florek

 

82810