Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

Treść

Każdy może zostać konstruktorem. Niezależnie od tego czy chodzi do klasy trzeciej czy przedszkola. Swój talent konstruktorski dzieci rozwijały  podczas październikowych zajęć rewalidacyjnych. W świat inżynierii technologicznej przeniósł ich zestawy klocków Lego Education Spike Prime, dzięki którym mogły realizować  swoje pomysły, wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz poznawać otaczający świat. Pierwszym samodzielnie zbudowanym
i zaprogramowanym robotem był SYNOPTYK.

Niezapomnianą i pełną wrażeń przygodę z robotyką zapewnia program #Laboratorium Przyszłości. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszym  Robocie Photon zakupionym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, który towarzyszył nam na zajęciach już w zeszłym roku szkolnym.  Z radością wróciliśmy do pracy z robotem Photon.

We wrześniu uczennica w czasie terapii logopedycznej oraz wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka stawiała pierwsze kroku w nauce kodowania, utrwalała również orientacje w schemacie ciała i przestrzeni, rozwijała spostrzeganie wzrokowe i koordynację wzrokowo - ruchową. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, utrwaliły nabyte wcześniej umiejętności.

Edukacja ma być przyjemna i skuteczna. Taka właśnie jest w naszej szkole, również dzięki posiadanej nowoczesnej pracowni #LaboratoriumPrzyszłości.

Alicja Sroka

82812