Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

Treść

Nasza szkoła jak co roku, przygotowała akademię z okazji już 233  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Jest to dla nas nie tylko okazja do świętowania, ale także do kultywowania narodowej tożsamości i wartości.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali  Hymn narodowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna: słowno-muzyczna, w której  narrator przypomniał  najważniejsze wydarzenia związane
z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. W trakcie występu zaśpiewano piosenki patriotyczne związane z tym wiekopomnym wydarzeniem jak: Ojczyzno ma, Płynie Wisła Płynie,  Mazurka Trzeciego Maja, znanego powszechnie pod nazwą Witaj, Majowa jutrzenko, Jak długo w sercach naszych oraz Piękny kraj. Przy akompaniamencie muzycznym Poloneza
z Pana Tadeusza
, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej zatańczyli poloneza - symbol polskiej dumy i patriotyzmu. Ich zaangażowanie i talent poruszyły wszystkich obecnych, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, oraz tym, którzy przyczynili się do jego organizacji i przygotowania.

Alicja Sroka

92499