Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Przejdź do stopki

XVII Rajd Górski Szlakiem Papieskim w Tymbarku

Treść

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Tymbarku w intencji uczestników rajdu z intencji Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec" OSW w Tymbarku. Eucharystię sprawował ks. proboszcza Parafii Tymbarku dr Jan Banach, który do młodych zwrócił się z apelem wygłoszonym przez Papieża Jana Pawła II "Pilnujcie moich szlaków", pod kątem zachowań podczas górskich wycieczek.

"Wiara i pamięć" to hasło przewodnie XVII Rajdu Górskiego ,,Szlakiem Papieskim’’ w Tymbarku, który miał miejsce 22 maja 2024r. W tym roku była to trasa: Tymbark – Wiata Turystyczna pod górą Rydznikiem - Tymbark.

Planowane było wyście na górę Paproć, jednakże organizatorzy podjęli decyzję o zmianie jej przebiegu ze względu na ostrzeżenia meteorologiczne płynące z RCB o burzach i intensywnych opadach deszczu. W rajdzie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowych z: Tymbarku, Podłopienia, Zawadki oraz Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz Jednostki Tymbarskiego Strzelca wraz z opiekunami. Łącznie ponad 120 osób.

Zdjęcia i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

 

https://tymbark.in/wiara-i-pamiec-xvii-rajd-gorski-szlakiem-papieskim-w-tymbarku/

 

 

Opiekun: Beata Piętoń

92500